Om bygningskulturens transformation

By Red. Christoffer Harlang, Red. Albert Algreen-Petersen

DKK 350

9788792949035

New product

Om bygningskulturens transformation er et uundværligt opslagsværk til alle, der arbejder med at bevare og udvikle vores bygningskulturarv

Add to wish list

Om bygningskulturens transformation er et uundværligt opslagsværk til alle, der arbejder med at bevare og udvikle vores bygningskulturarv.Gennem en grundig introduktion til basale metoder, håndværk og bygningstyper formidles både de helt grundlæggende elementer og den nyeste viden på området.Bogen er skrevet af en række arkitekter og forskere, som med udgangspunkt i konkrete eksempler på viden, analyser, metoder og modeller giver et bud på, hvordan bygningskulturens forvaltning og transformation kan kvalificeres.Rigt illustreret.DANISH LANGUAGE EDITION

AuthorRed. Christoffer Harlang, Red. Albert Algreen-Petersen
Published2015
LanguageDansk
ISBN9788792949035
PublisherGEKKO Publishing
BindingSoft cover
Page count552